Na czym polega malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe polega na nakładaniu farby proszkowej na powierzchnie metalowe a następnie nagrzewaniu tych powierzchni do temperatury 140-200°C w specjalnych piecach. W rezultacie na powierzchni metalowej powstaje twarda powłoka lakiernicza, która jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie są zalety malowania proszkowego?

  • Elementy pomalowane proszkowo są odporne na korozję.
  • W przeciwieństwie do lakierów tradycyjnych, malowanie proszkowe zapewnia gładką i twardą powłokę.
  • Powłoka lakiernicza wytrzymuje nawet w temperaturze 100°C.
  • Powłoka lakiernicza może pełnić funkcję ochronną i dekoracyjną.
  • Malowanie proszkowe jest przyjazne dla ludzi i środowiska tj. pomalowane elementy mogą wchodzić w kontakt z wodą pitną i żywnością. Ponadto, w procesie malowania nie wykorzystuje się rozpuszczalników i nie emituje się szkodliwych substancji do atmosfery.

Malowanie proszkowe w STARK Polska w Bydgoszczy

W Stark Polska w Bydgoszczy od ponad 20 lat wykonujemy usługi malowania proszkowego powierzchni metalowych (w tym stali i aluminium) we wszystkich odcieniach palety RAL oraz w szerokiej gamie efektów, w tym mat, półmat i połysk. Posiadamy kabiny lakiernicze oraz piece, w których malujemy elementy o maksymalnych wymiarach 2600 x 1200 x H1200 mm. Realizujemy zarówno pojedyncze zamówienia, jak i zamówienia seryjne. Kontrola jakości po każdym malowaniu powoduje, że nasze realizacje są zawsze zgodne z oczekiwaniami klientów

Zapraszamy do kontaktu.