Na czym polega szkiełkowanie?

Szkiełkowanie polega na czyszczeniu powierzchni za pomocą materiału ściernego w postaci szklanych kulek w strumieniu sprężonego powietrza. W wyniku szkiełkowania powierzchnia zostaje wyrównana i nabiera charakterystycznej, satynowej barwy.  Stosowany przez nas materiał ścierny to mieszanina mikrokulek szklanych i kwasoodpornych. Proces ten odbywa się w zamkniętych komorach i w specjalnym stroju ochronnym.

Jakie są zalety szkiełkowania?

  • Efektem szkiełkowania jest matowa, równa i jednolita powierzchnia, pozbawiona odbarwień, tlenków metali i zanieczyszczeń, w tym zgorzelin po spawaniu i rdzy.
  • Szkiełkowanie poprawia trwałość i odporność na korozję. Zwiększając chropowatość powierzchni ułatwia późniejsze nakładanie powłok malarskich.
  • Szkiełkować można zarówno twarde powierzchnie metalowe (np. felgi, elementy silnika, turbiny, wały korbowe) jak i powierzchnie cienkie i kruche.
  • Powierzchnia po szkiełkowaniu nabiera walorów dekoracyjnych.

Szkiełkowanie w STARK Polska w Bydgoszczy

W Stark Polska w Bydgoszczy od ponad 20 lat wykonujemy usługi szkiełkowania powierzchni aluminiowych i kwasoodpornych. Pracujemy zarówno na małych elementach jak i większych o maksymalnych wymiarach 1500x1500x1500 mm.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu.